Hakkımızda

OKULUMUZ HAKKINDA

Okulumuz Hayal Bahçesi Anaokulu Dragos'ta şehrin gürültüsünden uzak ağaçlar içinde bir bahçede bulunmaktadır. 1200 m2 lik bahçe alanı ve 320 m2 lik kapalı alanı bulunan okulumuz çocuklarımıza ideal bir eğitim ortamı sunmaktadır.

Okulumuzda 6 okul öncesi dersliği, drama, sanat ve müzik atölyesi, açık alan dersliği, yüzme havuzu, mutfak – yemekhane, kış bahçesi ve rehberlik servisi bulunmaktadır. Sınıflarımız Montessori, Waldorf ve Reggio Emilia sınıflarından esinlenerek çocukların ihtiyacına uygun olarak hazırlanmıştır.

Bahçemizde bulunan havuzda yaz aylarında yüzme antrenörü tarafından yüzme dersleri verilmektedir. Okul bahçemiz ahşap oyun üniteleri ile çocuklarının fiziksel gelişimlerinin desteklendiği güvenli bir alan olarak düzenlenmiştir.


EĞİTİM PROGRAMIMIZ

Eğitim programının içinde bahçe saatleri önemli bir yer tutmaktadır. Okulumuzun bahçesi çocuklara enerjilerini yapıcı biçimde kullanıp, eğitim programının diğer süreçlerine verimli bir şekilde katılmaları için olanak sağlaması amacıyla çocukların ihtiyaçlarına yönelik olarak düzenlenmiştir.

Okulumuzda Montessori, Waldrof, Reggio Emilia ve Orman okulu yaklaşımları MEB kazanımlarını birleştirilerek, branş derslerimizle zenginlestirilen bir eğitim programı uygulanmaktadır.

5 yaş ve hazırlık sınıfımızda tam zamanlı ingilizce 3-4 yaş gruplarımızda yoğunlaştırılmış ingilizce eğitimi verilmektedir. Okulumuzda tam gün ve yarım gün seçeneklerimizle 3 yaş / 4 yaş / 5 yaş ve hazırlık sınıfımız mevcuttur.


KURUCU MÜDÜRÜMÜZ

Kurucumuz Zilif Güney Ankara Gazi Üniversitesi Okul öncesi öğretmenliği bölümünden mezun olmuştur. 17 yıl MEB anasınıflarında öğretmenlik 15 yılda okul müdürlüğü yapmıştır. Daha sonra Dragos’ta özel anaokullarında müdür olarak görev almıştır. Engin bilgi ve birikimlerini yılların vermiş olduğu tecrübesiyle birleştirerek çocukların gelişimi ve bireysel farklılıklarına uygun, kalabalıktan uzak, geniş bahçeli butik bir anaokulu olan Özel Hayal Bahçesi Anaokulu’nu kurmuştur.

KADROMUZ

Her sınıfta eğitim ve öğretim, alanında uzman okul öncesi öğretmeni ve uzman öğretici tarafından yürütülmektedir. Branş derslerimiz derse özgü branş öğretmenleri tarafından verilmektedir.